Dołącz do nas!

Masz pytania?  +48 14 615 27 00

Borek 302, 32-765 Rzezawa

Czekamy na Ciebie!

+48 14 615 27 00

+48 506 686 651

 

Organizacja firmowego spotkania wigilijnego krok po kroku

03 grudnia 2022

Firmowe spotkanie świąteczne to nie lada przedsięwzięcie! Zwłaszcza, jeśli pracowników jest wielu, zlokalizowani są nie w jednym, a w wielu miejscach w Polsce, a czasem także poza jej granicami. Wszystko jednak jest do zrealizowania, a jedyne czego potrzebujesz to dobry plan i organizacja. Od czego zacząć?

 

Termin wydarzenia

 

Firmy organizują spotkania świąteczne zazwyczaj w okresie od 1 do 20 grudnia. Oczywiście termin zależy wyłącznie od Ciebie. Wiele firm, najczęściej przez trudności wynikające z lokalem lub dostępnością usługodawców (np. gdy w grę wchodzi dodatkowy pokaz artystyczny), a także niedostępnością pracowników, decyduje się na przełożenie spotkania na okres noworoczny. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie, wynikające z faktu iż organizacja spotkania w tym okresie wiąże się przede wszystkim z mniejszym stresem. 

 

Liczba uczestników

 

Bardzo ważnym elementem organizacji spotkania jest poinformowanie pracowników o wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem oraz ustalenie daty, w której pracownicy powinni oni wrócić z potwierdzeniem swojej obecności. Znajomość liczby osób, biorących udział w spotkaniu wigilijnym znacząco ułatwi jej organizację. Taka informacja jest także wymagana podczas rezerwacji restauracji, a ostateczna liczba osób, powinna być potwierdzona najpóźniej na tydzień przed wydarzeniem.

 

Miejsce wydarzenia

 

Jest to kluczowy punkt, który może być ściśle związany z pierwszym krokiem organizacji spotkania wigilijnego, a mianowicie z jego terminem. Wybór restauracji, kawiarni czy innego miejsca zależy od wielu czynników takich jak lokalizacja czy budżet. Bardzo ważnym aspektem jest zaplecze gastronomiczne, a więc kuchnia, a także obsługa i związane z miejscem opinie. Idealnie, jeśli na miejsce organizacji wigilii wybierzemy miejsce mogące odzwierciedlić świąteczny klimat nie tylko w postaci serwowanych dań ale i dekoracji oraz pomocnej, doświadczonej obsługi. 

 

Atrakcje

 

W zależności od tego jaki charakter będzie miało spotkanie wigilijne (bardziej lub mniej formalny) oraz jaki budżet został na nie przeznaczony oprócz podstaw, takich jak kolacja wigilijna, możesz urozmaicić spotkanie o dodatkowe atrakcje. Jakie? Opcji jest mnóstwo. Konkursy, w których udział brać mogą całe zespoły, np. ozdabianie choinki na czas. Warsztaty tematyczne, np. tworzenie choinkowych dekoracji metodą quillingu. Talent show w postaci osoby z zewnątrz, prezentującej swoje umiejętności lub firmowy pokaz talentów, spośród których będziecie mogli wyłonić najlepszego wokalistę, tancerza lub gitarzystę. Świetną formą integracji, a zarazem atrakcji w szczytnym, charytatywnym celu, jest np. wspólne pakowanie prezentów dla Szlachetnej Paczki.

 

Gdy wszystkie powyższe kroki będą zrealizowane pora na wysyłkę zaproszeń! Z pewnością wywołają one uśmiech na twarzach pracowników.

 

Przeczytaj: 5  powodów, dla których warto zorganizować wigilię firmową