Dołącz do nas!

Masz pytania?  +48 14 615 27 00

Borek 302, 32-765 Rzezawa

Czekamy na Ciebie!

Wesele w stylu boho glam

29 stycznia 2023
Organizacja wesela w CAW Borek pod Krakowem. Sala weselna w okolicach Bochni Brzeska Krakowa. Wesele w stylu boho glam boho chic. Auqarius Stodoła

Boho to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez pary młode stylów ostatnich lat. Często mylony z rustykalnym ze względu na dominujące w nim elementy inspirowane naturą i wszech obecną sielskością. Co wspólnego ma z eleganckim stylem glamour i dlaczego coraz częściej jest z nim łączony?

 

Boho czy glamour - który styl wybrać?

 

Boho i glamour to dwa bardzo różne style, o odrębnej estetyce i charakterystyce.

 

Boho (skrót od bohemian) to styl inspirowany swobodnym, artystycznym i niekonwencjonalnym stylem życia bohemy lat 60. i 70. Charakteryzuje się mieszanką elementów vintage i etnicznych, naturalnych i organicznych materiałów oraz ogólną zrelaksowaną i nieformalną atmosferą. Styl boho często zawiera takie elementy jak lejące się tkaniny, koronki, hafty i naturalne kwiaty.

 

Glamour to z kolei styl, który charakteryzuje się luksusem, elegancją i wyrafinowaniem. Często kojarzony jest z Hollywood i tamtejszymi, tętniącymi przepychem latami 30 XX wieku. Zazwyczaj przejawia się w bogatym wystroju, luksusowych tkaninach i błyszczącej biżuterii. Styl glamour często zawiera elementy takie jak cekiny, brokat i metalik. Ma bardziej formalny charakter. 

 

Wesele w stylu boho jest więc bardziej swobodne i nieformalne, natomiast glamour jest luksusowe i eleganckie.

 

Boho-glam, czyli prostota i elegancja w jednym

 

Styl ślubny boho glam, zwany inaczej boho-chic to połączenie elementów bohemy i glamour, tworzące unikalną i stylową estetykę. Ten styl charakteryzuje się mieszanką naturalnych i organicznych materiałów, takich jak kwiaty i zieleń, z luksusowymi i błyszczącymi detalami, takimi jak cekiny i brokat.

 

Wesela boho-glam mają zazwyczaj zrelaksowaną i nieformalną atmosferę, z odrobiną elegancji i wyrafinowania. Wystrój może zawierać elementy vintage i handmade, takie jak koronki i hafty, zmieszane z błyszczącymi żyrandolami lub girlandami świetlnymi. Suknia ślubna i garnitur są zazwyczaj luźne, nawiązujące do natury, a przy tym zawierające odrobinę cekinów lub koronki.

 

Paleta kolorów na ślubie boho-glam jest często ziemista i zgaszona z metalicznymi lub perłowymi odcieniami. Kwiaty są zazwyczaj naturalne, ale z odrobiną luksusu, jak duży bukiet piwonii lub róż ze złotym lub kryształowym wazonem.

 

Podsumowując: styl boho-glam jest idealnym połączeniem luźnej i artystycznej atmosfery bohemy z bogactwem i elegancją glamour. Tworzy wyjątkową i stylową atmosferę wesela, która odzwierciedla osobowość i gust pary.

 

Na co zwrócić uwagę planując aranżację sali weselnej w stylu boho chic?

 

Dekorowanie miejsca ślubu w stylu boho-glam może być zabawą i kreatywnym procesem. 

 

Oto kilka pomysłów, które pomogą stworzyć idealną, wyjątkową atmosferę Waszego dnia:

 

  • Użyj naturalnych i organicznych materiałów: dobierz do wystroju sali elementy takie jak drewno, zieleń i kwiaty, aby stworzyć relaksującą i naturalną atmosferę. Możesz wykorzystać do tego drewniane belki, girlandy zieleni i aranżację z kwiatów pampasowych.

  • Dodaj detale w stylu vintage i handmade: dodaj do wystroju zabytkowe i ręcznie robione elementy, takie jak koronka, haft i makrama, stanowiące akcent bohemy. Użyj dywanów w stylu vintage, koronkowych bieżników stołowych i dekoracji wiszących z makramy.

  • Postaw na błyszczące i luksusowe szczegóły: elementy takie jak cekiny i brokat dodadzą odrobinę blasku. Możesz użyć cekinowych obrusów, błyszczących wazonów i metalicznych akcentów, takich jak złoto czy srebro.

  • Zastosuj nastrojowe oświetlenie: girlandy świetlne podwieszone u sufitu i świece na stołach stworzą ciepłą, magiczną atmosferę. 

  • Użyj mieszanki kolorów: na wesele w stylu boho-glam, użyj mieszanki ziemistych i wyciszonych odcieni z metalicznymi popsami. Stworzy to spójny i stylowy wygląd.

  • Stwórz punkt centralny sali: dodaj dużą aranżację kwiatową lub unikalny kawałek wystroju. Przyciągnie to uwagę gości i wpłynie na spójność przestrzeni. Idealnym miejscem na taką aranżację będzie tło dla Waszego stołu.

  • Rozważ przygotowanie przestrzeń na zewnątrz, np. na zdjęcia z gośćmi lub strefę chillout: jeśli miejsce ślubu ma przestrzeń zewnętrzną, możesz ją wykorzystać do stworzenia relaksującej atmosfery. Możesz użyć drewnianych mebli, stelażu, dywanów, palet.

 

Pamiętaj, że w boho-glam chodzi o stworzenie wyjątkowej i stylowej atmosfery, która odzwierciedla osobowość i gust pary, więc baw się tym i pozwól swojej kreatywności zabłysnąć!

 

Sala weselna w stylu boho glam | wesele w okolicach Bochni 

 

Pary, które nie zdecydowały jeszcze, który styl wesela jest im bliższy zapraszamy do odwiedzenia naszego miejsca. Nasza sala weselna Aquarius jest idealną bazą do dekoracji w stylu boho i glamour. 

 

Dowiedz się więcej na temat sal weselnych i przyjęć organizowanych w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek