Dołącz do nas!

Masz pytania?  +48 14 615 27 00

Borek 302, 32-765 Rzezawa

Czekamy na Ciebie!

5 powodów, dla których warto zorganizować wigilię firmową

03 grudnia 2022
Zapraszamy na naukę jazdy konnej w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek. Jazda konna w okolicach Bochni, Brzeska, Krakowa.

Spotkanie wigilijne dla pracowników to wydarzenie wyjątkowe, będące okazją do spotkania, rozmowy i wspólnego świętowania sukcesów minionego roku w świątecznej atmosferze. Podczas tego wydarzenia współpracownicy, kierownicy, dyrektorzy i zarząd dzielą się jednym stołem, szczerymi refleksjami i planami na przyszłość. Wspólne świętowanie ma bezpośredni wpływ na zacieśnianie więzi i budowanie relacji. A to z kolei pozwala realizować wartości firmowe, a w przyszłości przyniesie firmie wymierne korzyści. 

 

Dlaczego warto zorganizować wigilię firmową? 

 

Postawienie sobie takiego pytania od razu przywodzi na myśl nie jeden, a kilka powodów, które uwzględniliśmy poniżej.

 

Integracja pracowników

 

Przede wszystkim integracja! Spotkanie wigilijne to doskonała okazja, by w świątecznej, magicznej atmosferze zasiąść wspólnie do stołu, porozmawiać, podzielić się opiniami na temat swojego miejsca pracy, zrealizowanych projektów i planów na kolejne miesiące. W czasach pracy zdalnej możliwość przejścia ze świata online do fizycznego kontaktu ze współpracownikami nabiera szczególnego znaczenia. Pracownicy z dłuższym stażem, pamiętający przed pandemiczne czasy z pewnością podejdą do takiego wydarzenia z wielką radością. Dla nowych pracowników będzie to okazja do poznania swoich kolegów i koleżanek, co bezpośrednio pozytywnie wpłynie na ich późniejsze relacje w pracy. 

 

Pozytywny wizerunek pracodawcy

 

Pracodawca, który dba o swoich pracowników to taki, który celebruje najważniejsze wydarzenia w ciągu roku wspólnie z nimi. Jednym z takich wydarzeń jest właśnie firmowe spotkanie wigilijne. Zaproszenie swoich pracowników do wspólnej wieczerzy jest dla nich wyrazem dbałości o ich samopoczucie i pozytywne relacje budowane nie tylko bezpośrednio w swoich zespołach ale wśród innych działów. Zarząd, który organizuje tego typu wydarzenia może być pewien, że pozostanie w pamięci jako solidny pracodawca, bliski swoim pracownikom. Taki pozytywny wizerunek będzie miał wpływ nie tylko na działania pracowników wewnątrz firmy ale i na zewnątrz. Promocja swojego miejsca pracy przyciągnie do niego nowych ludzi. 

 

Podziękowania

 

Wigilijna impreza firmowa sprzyja podsumowaniom dotychczasowej pracy, szczerym refleksjom, opiniom na temat miejsca swojej pracy i pracy swoich zespołów. To także okazja do tego, aby zarząd na czele z prezesem mogli uroczyście i na forum całej firmy podziękować za cały rok intensywnych działań, a nawet wręczyć symboliczne upominki. Mogą to także uczynić dyrektorzy i kierownicy, kierując te słowa do swoich departamentów ale i nie tylko - również w kierunku swoich przełożonych. Wspólna wymiana miłych słów buduje morale pracowników, a bezpośrednia forma i miejsce, w jakim są one wypowiadane, jest zdecydowanie lepiej odebrana niż podsumowująca wiadomosć od swojego przełożonego na koniec roku.

 

Motywacja 

 

Organizacja firmowego spotkania wigilijnego już sama w sobie jest wyrazem wdzięczności skierowanym w stronę pracowników. Zarówno to, jak i możliwość spędzenia czasu ze swoimi kolegami i koleżankami w miłej, świątecznej atmosferze, a także wspomniane wyżej podziękowania, które zazwyczaj pojawiają się w trakcie spotkania mają wpływ na dalszą motywację do pracy. To, że pracownik widzi, że jego firmie zależy na ludziach jest najlepszą wizytówką miejsca i obrazem, z jakim pozostanie, przygotowując się i realizując noworoczne wyzwania w pracy. 

 

Dobra zabawa!

 

Całość symbolicznego znaczenia wigilijnego spotkania z pracownikami dopełnia dobra zabawa, która z pewnością będzie czekać na miejscu. Wigilia firmowa nie musi przybierać tylko formę uroczystej kolacji, z której pracownicy również z pewnością będą zadowoleni. Spotkanie urozmaicić mogą także artystyczne pokazy, tańce, a nawet mniej formalne zabawy, takie jak przebierańce czy różnego rodzaju konkursy. To Ty, decydujesz jaki kierunek obierze to wyjątkowe spotkanie. Jedno jest pewne: na cokolwiek się zdecydujesz, sama organizacja wigilii firmowej będzie pozytywnym przedsięwzięciem, które docenią pracownicy, a wspomnienia pozostaną w ich pamięci na długo. 

 

Gdzie zorganizować wigilię firmową?

 

Wybór miejsca spotkania wigilijnego to kluczowy punkt organizacyjny. Firmy najczęściej decydują się na restauracje zlokalizowane blisko głównych węzłów komunikacyjnych, posiadające duży parking a niekiedy i miejsca noclegowe. Idealnie, jeśli będzie to miejsce odzwierciedlające świąteczny klimat nie tylko w postaci serwowanych dań ale i dekoracji oraz pomocnej i doświadczonej obsługi. 

 

Catering świąteczny Bochnia, Kraków i okolice

 

Co jeśli nie restauracja? Takie pytanie może paść w momencie, gdy wszystkie interesujące miejsca są już zajęte. Często w takiej sytuacji wybór pada na…  biuro. Jest to także ciekawy pomysł, zwłaszcza, że restauracje oferują catering, dostarczany na miejsce w odpowiedniej, umówionej godzinie. Pamiętajmy jednak, iż zarówno w tym przypadku jak i przy rezerwacji restauracji należy zamówić catering z odpowiednim wyprzedzeniem potwierdzając także liczbę pracowników biorących udział w wigilijnym spotkaniu. 

 

Termin rozpoczęcia działań związanych z organizacją spotkania jest równie ważny co data samego wydarzenia. Nie odkładaj tego na ostatni moment i już dziś skontaktuj się z nami i poznaj ofertę organizacji wigilii firmowej i cateringu świątecznego w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek.

 

 

Przeczytaj: Organizacja firmowego spotkania wigilijnego krok po kroku